Dink of Sink- Virtuele skoledebatkompetisie

Die Dink of Sink- onvoorbereide debatskompetisie vind weer in 2021 virtueel plaas.

AfriForum wil in samewerking met Dink of Sink se gasheerskole en mediavennote die inisiatief voortsit deur ’n virtuele debatskompetisie aan te bied.

Die doel van die virtuele debatskompetisie is om leerders steeds die geleentheid te gee om aan debatvoering deel te neem. ’n Opname van die debat sal aan AfriForum Onderwys gestuur word, waarna ’n wenspan in elke streek deur ’n paneel beoordelaars aangewys sal word. Elke wenspan sal heerlike pryse ontvang en sal ook deurdring na die landswye finaal wat in Oktober sal plaasvind.

Uitslae

Dink of Sink – virtuele debatskompetisie 2020

Junior uitslae:

  Skool Wenner Spreker 1 Spreker 2 Spreker 3
Debat 1 AHMP(1) Opponerend Rume Roets Danike Korf Melissa van Niekerk
Debat 2 AHS (1) Inleidend George Gie John-Thomas Swanepoel Damian McDondald
Debat 3 AHS (2) Inleidend Stephan Ehlers Ignus Ferreira Naude Lourens
Debat 4 Helpmekaar/Linden (1) Inleidend Simon Kilian Mia Marais Natalie Dixon
Debat 5 Helpmekaar (2) Inleidend Lilian Geekie Ewan Basson Karla Pretorius
Debat 6 Helpmekaar (3) Opponerend Nicola Macridge Liza Louise Els Adriaan Mostert
Debat 7 Helpmekaar/Linden (4) Inleidend Simon Kilian Mia Marais Natalie Dixon
Debat 8 Helpmekaar (5) Opponerend Andries de Kock Zander Marais Nelius van Graan
Debat 9 DF Malan (1) Inleidend Corné Cronje Anieka Wolmarans Dané Nel
Debat 10 Jim Fouché (1) Opponerend Alex Bezuidenhout Alet-Mari Oosthuizen Renienke van Heerden
Debat 11 Jim Fouché (2) Inleidend Carlise Botha Marlé van der Merwe Franco Deacon
Debat 12 Louis Trichardt (1) Inleidend Cindy Vorster Melina van der Westhuizen Mieke Veldman
Debat 13 Merensky (1) Opponerend Nic de Beer Eugenie Nagel Romona van Heerden
Debat 14 Oos-Moot (1) Inleidend Delia Steyn Charl-Francois Marais Mehlrend du Plessis
Debat 15 Rustenburg (1) Opponerend Christie van Wyk Adriaan Winter Imke Jansen van Rensburg
Debat 16 Rustenburg (2) Opponerend De Nieke Pretorius Charni van der Westehuizen Abri Rocher
Debat 17 Rustenburg (3) Opponerend Christie van Wyk Adriaan Winter Imke Jansen van Rensburg
Debat 18 Rustenburg (4) Inleidend Tiané Janse van Rensburg Tiané Visser Ise Marie Erasmus
Debat 19 Rustenburg (5) Opponerend Christie van Wyk Adriaan Winter Imke Jansen van Rensburg
Debat 20 Rustenburg (6) Opponerend Henriëtte Fouché Minke Vermeulen Richter van Beek
Debat 21 Stellenbosch (1) Opponerend Christiaan Cloete Rheba le Grange Samuel de Wet
Debat 22 Ligbron (1) Inleidend Isabel Ferns Janneke de Villiers Liane Prinsloo
Debat 23 Paul Roos (1) Inleidend Wian Cilliers Steffan Thielen Dirk Guelpa

 

Senior uitslae:

  Skool Wenner Spreker 1 Spreker 2 Spreker 3
Debat 1 AHMP(1) Opponerend Kristie Guldenfennig Mine Herman Megan Kruger
Debat 2 AHS (1) Opponerend Ruben Joynt John Hartslief Jan Wiese
Debat 3 Bloemhof (1) Inleidend Andrea Visser Mienja Strauss Natalie Visser
Debat 4 C&N (1) Opponerend Chané Nel Jaden Henny Christi Dempers
Debat 5 C&N (2) Opponerend Elsabé Paulsen Charlize Visser Annemie Grobler
Debat 6 C&N (3) Opponerend Chané Nel Jaden Henny Christi Dempers
Debat 7 La Rochelle (1) Opponerend Julindi Terblanche Kayla Portwig Wene du Toit
Debat 8 La Rochelle (2) Inleidend Zanlie Visser Jeanne du Toit Mela Botha
Debat 9 DF Malan (1) Opponerend Arnold Hattingh Gabi dos Santos Andries Harmse
Debat 10 DF Malan (2) Opponerend Arnold Hattingh Gabi dos Santos Andries Harmse
Debat 11 Jim Fouche (1) Inleidend Lourens van Niekerk Zandale van Zyl Iwan Crafford
Debat 12 Langenhoven (1) Inleidend Jorica Pieters Mienke Doubell Jana van den Berg
Debat 13 Louis Trichardt (1) Opponerend Marthinus Dekker Luandi van Zyl Danelle Venter
Debat 14 Merensky (1) Inleidend Michelle Robertson Luané Maré Desi de Jager
Debat 15 Oos-Moot (1) Inleidend Megan Bouillon Anielce van Zyl Wayne Coetzer
Debat 16 Rustenburg (1) Inleidend Reghard Pieterse Pieter Steenkamp Natasha van Schalkwyk
Debat 17 Rustenburg (2) Opponerend Johan de Wet Rikus Swart Jan-dre Mitchell
Debat 18 Rustenburg (3) Inleidend Johan de Wet Rikus Swart Jan-dre Mitchell
Debat 19 Rustenburg (4) Opponerend Johantea de Kock Hano van der Walt Nadia Marais
Debat 20 Rustenburg (5) Opponerend Zenanke Vorster Marli Visser Nicolas Alberts
Debat 21 Rustenburg (6) Inleidend Johan de Wet Rikus Swart Jan-dre Mitchell
Debat 22 Stellenberg (1) Inleidend Alicia Malan Emma Thom Henco
Debat 23 Stellenbosch (1) Opponerend Walden van der Walt Dieter Niewoudt Anja Venter
Debat 24 Ligbron (1) Inleidend Amanda Lottering Johna Krause Ruan Beetge
Debat 25 Ligbron (2) Opponerend John Taljaard Leri-Gene Nel Krynauw Mulder
Debat 26 Paul Roos (1) Opponerend Nicolas Rust Christian Hamman Bekker Vorster
Debat 27 Paul Roos (2) Opponerend Jordan Cridland Leigh-Rae Dawid Nieuwoudt

Teken in op ons nuusbrief

Sluit aan by ons poslys om die nuutste nuus en opdaterings van ons span te ontvang.

Jy het suksesvol ingeteken!